کوپا آمه‌ ریکا ۲۰۲۴ در آمریکا برگزار می شود

کوپا آمه ریکا سال آینده در کشور آمریکا برگزار می شود. با تایید اتحادیه فوتبال آمریکای جنوبی، کوپا آمه‌ ریکای سال آینده در ایالات متحده برگزار خواهد شد و شش تیم از کونکاکاف نیز در این رقابت‌ها حاضر خواهند بود.

کوپا آمه‌ ریکا

شش تیم حاضر در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۴ با توجه به عملکردشان در لیگ ملت‌های پیش رو جایگاه خود را در این دوره از رقابت‌ها تضمین خواهند کرد به طوری که ۶ تیم اول رقابت ها جواز حضور در رقابت های کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۴ را به دست خواهند آورد.

کوپا آمه‌ ریکا2

کوپا آمه‌ ریکا در سال 2024 که پیش از این اکوادور میزبان بود به دلیل مسائل سیاسی میزبانی این رقابت ها به آمریکا داده شده است.

پیش از این قرار شد اکوادور میزبان این دوره از رقابت‌ها باشد ولی این کشور تصمیم گرفت طبق پیش بینی ها به دلیل مسائل امنیتی عمومی کوپا آمه‌ ریکا ۲۰۲۴ را میزبانی نکند.پیش از این میزبانان جام جهانی 2026 کشور های ایالات متحده، مکزیک و کانادا به طور مشترک انتخاب شده بودند که هر ۳ کشور به احتمال زیاد در کوپا آمه ریکا ۲۰۲۴ نیز حضور خواهند داشت.آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی کوپا آمریکا و جام جهانی است. آرژانتین در دوره قبل توانست برزیل را در دیدار نهایی شکست دهد و عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.

 

کوپا آمه‌ ریکا1

, , , , ,
فهرست